Angličtina pre deti a zručnosti pre povolania budúcnosti

V magazíne FORBES som mala rozhovor na tému, čo potrebujú deti pre budúce povolania. Predstavila som jednotlivé zručnosti, ktoré by sa deti mali ideálne naučiť priamo v škole. Vieme však, že súčasná realita na Slovensku je iná, a preto je na pleciach rodičov suplovať nefunkčný vzdelávací systém. Aktivní a zodpovední rodičia,  preto hľadajú alternatívy, aktivity pre deti vo forme krúžkov počas šk.roka či letných táborov, aby deti získali nové skúsenosti a potrebné zručnosti pre budúcnosť, ktoré si nerozvíjajú dostatočne v tradičnom vyučovacom školskom prostredí. Discovery Academy, vznikla preto, aby sme pomohli rodičom a ich deťom dobehnúť zameškané a sústredili ich pozornosť a záujem na rozvíjanie vedomostí ako aj zručností pre budúce povolania. 

V osobných aj online kurzoch angličtiny pre deti, už od veku 4 do 12 rokov v  Discovery Academy sa cielene cez výuku angličtiny sústreďujeme aj na rozvíjanie následovných zručností budúcnosti. 

  • Anglické jazykové a komunikačné zručnosti 
  • Zvedavosť a kritické myslenie 
  • Kreativita a kreatívne riešenie problémov 
  • Otvorenosť k rôznorodosti a kultúrna inteligencia 
  • Digitálne zručnosti 

Rozvoj týchto zručností je cielene zabudovaný v obsahu kurzov angličtiny pre deti, teda čo sa učíme ako aj v spôsobe teda, ako sa deti u nás v Discovery Academy učia. Angličtinu sa deti učia cez výuku 4 predmetov potrebných pre povolania budúcnosti angličtina, matematika, veda a kreatívne tvorba. Naše kurikulum kurzov je inšpirované medzinárodnými štandardmi a vzdelávacím prístupom zo zahraničia. 

Ak máte chuť vyskúšať lekciu zdarma alebo sa poradiť ohľadom vzdelávania a angličtiny Vášho dieťaťa, napíšte nám TU. Radi sa s Vami spojíme. 

Sledujte inšpirácie pre deti a rodičov, ako aj novinky zo sveta vzdelávania a zručností detí pre budúcnosť, ako aj angličtiny pre deti na FB alebo Instagrame. 

Celý FORBES článok si môžete prečítať TU.

Luba Fábryová

Zakladateľka Discovery Academy, Vzdelávame deti pre budúcnosť 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *